Koszty wysyłki

§ 5 Koszty i termin wysyłki

1.    Czas rozpoczęcia realizacji zamówienia pokrywa się z momentem wpływu wpłaty na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu zamówienia. 
2.    Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub podany drogą mailową. Sklep poinformuje Klienta niezwłocznie o nieprawidłowo wypełnionym formularzu zamówienia, który uniemożliwia dokonanie wysyłki lub może ją opóźnić.Zamówienia złożone w piątek po godz. 13, w soboty, niedziele oraz święta będą rozpatrywane od rana w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu w którym zamówienia zostało złożone.
3.    Orientacyjny termin przygotowania towaru do wysyłki wynosi  około 1-2 dni roboczych. 
4.    Towar jest dostarczany za pomocą wyspecjalizowanej firmy kurierskiej DPD lub Poczty Polskiej. Wysyłka kurierem odbywa się codziennie do godz. 14
5.    Przesyłka  dostarczona  jest  zgodnie z terminem podanym przy każdym produkcie na stronach serwisu. Jest to orientacyjny czas dostawy i dotyczy on zamówień z opcją przesyłki „za pobraniem”. Przy wyborze opcji płatności „przelew” lub „płatność kartą lub przelewem online” do czasu podanego na stronach Sklepu należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym  (zwykle 1-2 dni robocze).
6.    Kupujący  jest  obciążany  kosztami  dostawy  (wysyłki)  określonymi  poniżej. Wysokość opłat uzależniona jest od rodzaju transportu oraz sposobu płatności. 
Wysyłki na terenie Polski:
- w przypadku wyboru płatności przelewem na nasze konto 15 PLN kurierem, 8 PLN pocztą
- w przypadku wyboru płatności za pośrednictwem serwisu PayPal 15 PLN kurierem, 8 PLN pocztą
- w przypadku wyboru płatności przy odbiorze 20 PLN kurierem, 20 PLN pocztą
- podane ceny są cenami brutto, zawierają podatek VAT.
W przypadku dokonania zakupów za kwotę powyżej 100 zł (brutto) produkty wysyłane są na koszt firmy Sinus Sp. z o.o.
7.    Zgodnie z art. 543¹ § 1. Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej. W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić. 

pixel